Advent 23 – Dekorace na hřbitov

4. adventní neděle je za námi… je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Když jsem začínal s touto adventní výzvou, tak jsem měl strach, že mě dojdou nápady a že nebudu mít nic, co bych publikouval a mohl inspirovat. Dnes máme předposlední den a já mám ještě tak 10 až 15 nápadů, které jsem vám chtěl ukázat…. nevadí 🙂 Příští rok jsou také Vánoce, tak si to nechám na ty další a nebojte o mé klasické články i nápady na stránkách nepříjdete, už teď mám jeden velký projekt, který chystám na příští rok 2022 a těším se, že vy budete u toho 🙂

Ráno jsem začal vybalovat háčkované dekorace, které pověsím na větvičky ,které jsem umístil do vázy.

Toto háčkování se mi moc líbí 🙂

A s výsledkem jsem spokojený 🙂 Zabralo to chvilku času a máme krásnou dekoraci na stůl.

Poté jsem se už pustil do tvoření dekorací na hřbitov, pro mého dědu.

Pokud hledáte pár nápadů na výrobu dekorací, tak tyto nápady se vám mohou hodit.

Využil jsem vše, co dům dal…. vlastně můj tvořivý ateliér, kde je mnoho věcí na tvoření 🙂

Využil jsem plastové ozdoby, tavnou pistoli, dřevěné výřezy, stužky, svíčky, umělý sníh ve spreji, šišky a aranžovací hmotu.

Nejprve jsem vyrobil stromeček. Toto byl kdysy základ domečku pro hmyz, který jsem ukazoval v pořadu Rady ptáka Loskutáka a protže nic nevyhodím, tak jsem si to uložil, že to někdy použiji…. a teď nastal ten čas.

Tento tvar mi připomíná strom…. jsou to vlastně obyčejná ohoblovaná prkna, stlučená do trojúhelníku, podložená překližkou.

Když to sloužilo jako domeček pro hmyz, tak jsem dřevo nenatíral, ale teď na dekorační využití jsem se rozhodl, že to natřu na bílo. Udělal jsem pouze jednu vrstu barvou a po zaschnutí jsem to důkladně přelakoval lakem ve spreji a to proto, že bych tento základ rád využil i příští rok…. tedy pokud to někdo na hřbitově neukradne (to by mě mrzelo).

Když vše zaschlo, tak jsem tavnou pistolí začal vlepovat do aranžovací hmoty větvičky.

Využil jsem různě větvičky, které máme na zahradě….. myslím si, že už takto je to krásné, ale ještě to musím dozdobit.

Tavnou pistolí jsem přilepil plastové kouličky, šišky, hvězdy a dřevěné výřezy.

Z různých stužek jsem vytvořil mašle,které jsem upevníl na drátek, které jsem přilepil ke stomečku.

Ty mašle to příjemně pozvedly.

Poměrně dost větviček mi zbylo, a tak přišel na řadu ještě svícen, který jsem chtěl také vytvořit, ale trochu v jiném stylu, ale když mi zbyly větvičky, tak mi to přišla škoda, je nevyužít.

Tak jsem do proutěného základu vložil namočenou aranžovací hmotu, zapíchal jsem dotoho větvičky, vložil svíčky a dozdobil dřevěnými výřezy….. a pokud vám příjde tento anděl povědomý, tak je to možné. V loňském roce jsem je využil do vánočních truhlíků, které jsem měl za okem.

Návod jsem vloňském roce napsal a vy se na něj můžete podívat TADY.

Svícen a stromeček jsem ještě postříkal umělým sněhem, abych to dotáhl k dokonalosti 🙂

Takto se mi to moc líbí 🙂

Určitě také vytvořte pro své milované na hřbitov nějakou originální dekoraci…. budete mít z toho dobrý pocit, že jste sami něco pro ně vyrobili, a také si u toho odpočinete a zklidníte se 🙂

Zítra se na vás budu opět těšit s posledním adventním nápadem 🙂

A pokud čtěte článek právě v tento den, kdy jsem ho zveřejnil, tak mi držte palce, protože mě dnes čekají dvě zkoušky na vysoké škole, které jsem si vybral v předtermínech, abych měl volnější leden, neboť pro vás něco chystám…. těšte se 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky