Advent 22 – Zdobení stromečku a zkouška na VŠ

Sobota byla pro mě náročná…… měl jsem mnoho věcí, které jsem musel stihnout a nakonec se vše podařilo a byl to další den, který byl pro mě tím šťastným.

Ráno jsem pro vás zveřejnil další adventní příspěvek, poté jsem se dopoleine učil, neboť studuji kombinovanou formou vysokou školu v Praze. A odpoledne mě čekala další zkouška. Zvládnul jsem to a mám další zkoušku na VŠ hotovou. V pondělí mě čekají poslední zkoušky, ale na ty se i docela těším, protože jsem se poměrně dost na ně učil, takže si dne udělám pohodovou něděli a už se učit nebudu. 🙂

Za odměnu jsem si dal něco sladkého a kávu s ,,vaječňákem“, která mi moc chutná.

Připravil jsem pro vás rychlý návod na výrobu lepené vločky, tak si ji pojďte se mnou slepit 🙂

Slepovaná vločka z proužků z pěnové gumy

Budete potřebovat: třpytivou pěnovou gumu, nůžky, tavnou pistoli.

Z pěnové gumy si nastříhejte pruhy cca o šířce 1 cm. Pruhy slepte do kříže (na každou stranu použíjte 5 pruhů). Poté začněte přebytečné proušky slepovat – tím vám bude vznikat vločka.

Pokud budete pokračovat podle fotonávodu, tak se vám tato vločka určite povede 🙂

Někomu nosí stromekček Ježišek, já jsem se do zdobení pustil sám, abych mu ulehčil práci.

Každý rok to střídáme…. v loňském roce jsme měli stromek živý, letos jsem se rozhodl, že sáhnu po umělém stromečku. Tento umělý stromek máme z Německa…… byl drahý, ale vypadá, jako živý .Ani dva roky v krabici se na něm nepodepsaly.

Po 20 minutách je už připraven ke zdobení…. všechny větve jsem musel narovnat a naohýbat, aby dostal přirozený tvar stromu.

Nejprve jsem si myslel, že letos ozdobím náš stromek jen do zlaté barvy, ale poté když jsem vyndal všechny ozdoby, tak jsem si řekl, že by bylo fajn využít i ty červené, když už je máme….. přeci je nenechám ležet další rok na půdě. Aspoň bude stromek trošku kontrastní.

Vždy ho zdobím ,,velmi decentně“, nechci ho mít příliš ,,přeplácaný“. 🙂

Je to velký ,,fešák“.

Udělal mi radost 🙂

Loučím se s vámi pohledem na náš betlém, který ve vánočním období zdobí naši vesnici Malou Skálu…. Tento betlém vytvořil akademický malíř Josef Jíra a je symbolem Vánoc na Malé Skále.

Užíjte si krásnou a poslední 4. adventní neděli s lidmi, se kterými vám je dobře.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Mějte se krásně a zítra se na vás budu opět těšit!

Váš

KategorieŠtítky