Advent 21 – Zdobení balících papírů a tipy na balení dárků

Nestihli jste o víkendu Snídani na TV Nova, kde jsem ráno ukazoval zdobení a balení dárků a výrobu jmenovek? Nevadí…. vše jsem pro vás při přípravě na natáčení fotil a natáčel, takže vám nic neuteklo a můžete si to teď vklidu prohlédnout a třeba se i inspirovat… protože té není nikdy dosti! 🙂

Nejkrásnější dárky samozřejmě balí Ježíšek, ale občas mu je potřeba pomoci a to právě teď před Vánocemi, kdy toho má opravdu hodně, proto jsem si pro vás připravil pár svých tipů a nápadů.

Celý video-návod naleznete na mém YouTube kanéle… a pokud mě ještě neodebírátek, tak začněte! Budu za to velice vděčný a jistě mě tím potěšíte! 🙂

Budete potřebovat: balicí papíry (různěch barev), plastové šablony mandal a zimní krajinky (můžete použít i papírové šablony tzv. papírové rozety), bílý akrylový sprej, bílé akrylové fixy, nůžky, lepicí pásku, stužky a mašle, razítka, bílou akrylovou barvu, houbičku na nádobí a vykrajovátka na perníčky ( i s nimi se dá ozdobit balící papír).

Moje letošní oblíbená barevná kombinace (bílo, červeno, černo zlato, hnědá) 🙂

Na jednobarevný balící papír položte papírové vzory (můžete si tvary vyřezat na vyřezávacím stroji či použít rovnou koupený). Já jsem si letos oblíbil tyto papírové rozety, které jsem využil nejen na skládaní těchto hvězd, které naleznete na mém blogu, ale také jsem je použil jako motiv na ozdobení balícího papíru 🙂

Vzory přestříkejte bílým akrylovým sprejem a papírové šablony opatrně odendejte stranou.

Nechte důkladně zaschnout.

Stejným způsobem můžete využít i plastové šablony, které jsou primárně určené na zdobení textilu, ale na balícím papíru tento motiv bude také skvěle vypadat.

Opět přestříkejte bílým sprejem a vzor postupně napojujte… také na domalování můžete využít i bílé akrylové fixy.

Tímto způsobem si můžete ozdobit libovolný počet a velikost balicích papírů.

Jednoduché tvary krabc se stejně balí nejlépe 🙂 Sluší jim to v ozdobených balících papírech, že?? 🙂

Ozdobit balící papíry můžete i razítky a to jak klasickými, tak i za pomoci vykrajovátek na perníčky, které stačí namočit do akrylové barvy a můžete jimi razítkovat 🙂

Z ozdobného balicího papíru si můžete vytvořit papírové tašky či sáčky, do kterých můžete vložit dárky, které nemají úplně pravidelný tvar a nejdou tak dobře zabalit.

Z balícího papíru si vystřihněte obdélník o veliksti, do které se vám vejde daný předmět, který budete chtít zabalit. Poté přehněte oba kraje do poloviny a slepte pomocí pásky či tavné pistole.

Poté spodní okraj přehněte dle šířky daného dárku, který budete chtít darovat. Já jsem zvolil cca 10 cm okraj, který jsem ohnul – po ohnutí rozevřete (vznikne vám ,,takový zobáček“ a poté přehněte dno z obou stran a vše slepte, aby to dobře drželo a dárek dnem nepropadl.

Rázem je vytvořený sáček či dárková taška jako z obchodu a za minimum ceny a času 🙂

Pokud byste to chtěli mít jako tašku, tak budete muset do sáčku z každé strany vytvořit otvory na ucha, která vytvoříte z provázků.

Krabice jdou balit nejlépe….. a nasprejovaná mandala na nich vypadá krásně! 🙂

Z balícího papíru si můžete nastříhat 10 cm pruhy, které přehněte na polovinu. Tímto způsobem si můžete vytvořit stužky na dárky a ozdobit tím své dárky.

Pruhy přilepte páskou na dárky a poté můžete dozdobit úzkou stužkou.

Poslední tip na závěr – pokud chcete na dárku vytvořit kapsu na nějaký poukaz či peněžní dar, tak si z balícího papíru vystřihněte delší pruh, než máte samotný dárek, ale nesmí být moc široký-max o 3 cm z každé strany, než je samotný dárek.

Dárek poloužte přibližně do poloviny a levou stranu přehněte přes dárek a pravou stranu ohněte do trojúhelníku, jak vidíte právě na obrázku….. poté trojúhelník přehněte přes dárek a zdruhé strany přilepte papír páskou, aby vše dobře drželo 🙂

Na dárku vám vznikne kapsa, do které můžete dát to, čím chcete své blízké obdarovat.

Hotovo…. ne vše jsem fotil a stihl na natáčení zabalit. Ještě mě toho hodně čeká…. ale to bude překvapení až pod vánočním stromečkem 🙂

Vyzkoušejte nějaký z mých tipů a nápadu… ještě to do Vánoc stíháte! 🙂

Ten černý balící papír vypadá asi nejlépe….. Mě se moc líbí! V jednoduchosti je prostě sílá a krása zároveň!

Jmenovky na dárky

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky