Advent 19 – Perníčkový stromeček

Miluji malování perníčků….. vždy když končí Velikonoce, tak se těším až se zas budu moci pustit před Vánocemi opět do malování….. Letos jsem perníčky upekl z dvojité dávky a využil jsem skvělou sadu na výrobu perníkového stromečku od firmy sladkavanilka.cz, která prodává mnoho krásných věcí na nejrůznější pečení 🙂

Vše potřebné můžete zakoupit TADY.

Připravte si těsto na perníčky, které nechte v lednici odležet do druhého dne.

Z perníkového těsta, které si vyválejte válečkem….., pomocí sady na výrobu vánočního stromečku si z perníku vykrájete všechny tvary hvězdiček i s vnitřními středy.

Vše upečte…. pečte na 175 stupňů cca 7 minut. Po upečení perníčky ihned potřete rozšlehaným bílkem.

Výhodou této sady je to, že obsahuje i tento stojan na stromeček, který můžete používat opakovaně.

Připravte si domácí bílkovou polevu.

Na jeden bílek cca 140 g moučkového cukru, který raději ještě přesíjte, aby byl dostatečně jemný, aby se vám s polevou posléze dobře malovalo. Polevu šlehejte ručně, abyste do polevy zbytečně nezašlehali zbytečně moc vzduchových bublin, které by vytvářely neplechu.

Polevu si naplňte do sáčků a nejprve použíjte sáček s větším otvorem a pomalujte hvězdičky… vlastně zaplňte plochy hvězd bílou polevou.

Poté začněte skládat jednotlivé hvězdy na sebe…… začínejte od největší. Jednotlivá patra můžete lepit k sobě bílkovou polevou, aby stromeček dobře držel u sebe.

Kraje začněte obtečkovávat pomocí sáčku s menším otvorem.

Takto postupujte u všech pater stromečku. Nezapomeňte pomocí bílé polevy připevnit špičku stromečku, kterou také pomalujte.

Na dozdobení můžete využít nejrůznější potravinářské zdobení, které běžně zakoupíte v supermarketu.

Tím dozdobte stromeček ze všech stran.

Ještě můžete místy stromeček dotečkovat, aby vypadal, jako zapadaný sněhem.

Tento perníčkový stromeček využiji na ozdobení našeho vánočního dortu…. přiznám se, že mám v hlavě krásný nápad, jak ho pojmu, ale doufám, že si na to najdu čas a stihnu ho udělat 🙂

Vloni jsme měli tento perníčkový dort na Vánoce a byl také super…. prootže byl z mých oblíbených perníčků, které mám moc rád.

Tady je moje dnešní stažení…. i takto u cukroví mu to sluší.

Mějte se krásně a zítra nezapomeňte, že budu mít pro vás další tvořivý článek….. jestli to stihnu, protže mě čeká celý den v Praze, tak to večer budu muset stihnout nafotit, abych vám ukázal jeden velmi rychlý návod na výrobu krásných dekorací 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky