Advent 13 – Staročeské Vánoce

Každý rok tvořím několik věcí na Vánoce, ale nejraději k tomu využívám takové ty klasické věci, které se pojí s Vánocemi….. jako jsou právě: jablka, pomeranče, oříšky a nejrůznější drobnosti s tím spojené. Pokud i vy máte rádi tento styl, tak mám pro vás pár nápadů a inspiraci.

Každý rok se pouštím do malování (cifrování) jablíček…. je to krásná technika – technika malování bílkovou polevou na červená jablka.

Dají se tato jablka využít na nejrůznější dekorace… třeba na vánoční stůl.

Více o této technice a mnoho dalšího, naleznete v mé první knize – VESELÉ celoroční tvoření, která je ještě v prodeji a můžete ji zakoupit, jako třeba vánoční dárek a až se někdy potkáme osobně, tak mohu dopsat i nějaké věnování.

Pokud tuto knihu zakouíte a darujete právě jako vánoční dárek, tak obdarovaný může podle knihy tvořih každý měsíc…. projekty jsou v knize řazeny dle jednotlivých měsíců – začínáme lednem 🙂

Kniha – VESELÉ celoroční tvoření Honzy Diblíčka

Dalším mým oblíbeným tvoření před Vánocemi je zdobení pomerančů vánočním kořením,. nejen že to hezky vypadá, ale také to moc hezky voní.

Návod krok za krokem naleznete v tomto odkaze níže… před pár lety jsem ukazoval toto zdobení pomernčů v pořadu Rady ptáka Loskutáka a všem se to moc líbilo…. tak doufám, že i vás to zaujme a vyzkoušíte to 🙂

Poslední inspirace je na tvoření z buráků….. stačí je propíchnout a provléct na tvrdčí drátek a máte malý věneček třeba na dveře, který můžete ozdobit mašličkou a papírovými výřezy hvězdiček.

Doudám, že se do nějakého vánočního tvoření pustíte 🙂

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Zítra se na vás budu opět těšit.

KategorieŠtítky