Advent 05 – Sněhuláci (z dřevěných kulatin)

Včerejší den byl pro mě ve znamení sněhuláků…. tvořil jsem je s dětmi na Základní škole na Malé Skále, kam jsem také chodil do školy. Tvořili jsme je v družině spolu s paní vychovatelkou Zuzkou Miňovskou, která mě také měla v družině v první třídě…. ten čas tak letí a vlastně se i opakuje 🙂 i když pouze na chvilku.

Podívejte se, jak to těm prvňákům krásně šlo 🙂

Základní škola – Málá Skála

A proč jsme zrovna tvořili sněhuláky? Protože jsem toto téma chystal do Loskutáka a měl jsem mnoho vytvořených vzorků, tak jsem je využil a tím i inspiroval děti 🙂

A jeden tip na výrobu sněhuláku mám i pro vás! 🙂

Budete potřebovat: dřevěnou kulatinu, polystyrenovou kouli, bílou akrylovou barvu, štětec a houbičku na nádobí, černý a bílý fix, oranžovou samotvrdnoucí hmotu, lak ve spreji (matný), mrkací oči, černé knoflíky, tavnou pistoli, nůžky, suchý pastel (červený) a řezák, černý filc (můžete použít staré šálky a svetry na výrobu čepice), provázek, bambulku, stužku a na dozdobení (dřevěné výřezy a umělé květy, větvičky a lístky).

Dřevěnou (zbroušenou) kulatinu si natřete bílou akrylovou barvou. Dobré je ,udělat dvě slabé vrstvy než jednu a silnou 🙂

Nenatírejte kulatinu až k okraji, aby vynikla kůra z boku celého kruhu.

Nechte zaschnout. Poté kulatinu přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Na hlavu sněhuláka využijte polystyrenovou kouli, kterou si také natřete bílou akrylovou barvou, abyste zakryli nehezkou strukturu polystyrenu.

Po zaschnutí pomocí červeného pastelu (který si řezákem nadrolte na kousek papíru) vystínujte sněhulákovi tváře. Černým fixem domalujte pusu. Hlavu přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

Ze samotvrdnoucí oranžové hmoty si vymodelujte nosy (mrkve) pro vaše sněhuláky.

Vytvrdlé nosy tavnou pistolí přilepte k polystyrenové koulli sněhuláka.

Domalujte oči….. nebo je můžete nalepit (mrkací nebo černé knoflíky) pomocí tavné pistole.

Sněhulákovi můžete vytvořit klobouk z černého filcu…. vystřihněte si z něho větší kruh (na spodek klobouku) a menší kruh (na horní číst klobouku). Dále si vystřihněte ještě pruh (na boční strany klobouku). Velikosti si zvolte dle polystyrenové koule, kterou využijete ke tvoření.

Klobouk slepte k sobě tavnou pistolí.

Klobouk přilepte tavnou pistolí k hlavě sněhuláka a dozdobte umělými květy, větvičkami a lístěčky.

Čepici můžete vytvořit i z kousku starého rukávu od svetru, který si odstřihněte a tavnou pistolí začištěným koncem přilepíte k polystyrenové kouli.

Konec svažte provázkem a zakryjte nalepenou bambulkou. Čepici dozdobte umělými větvičkami a dřevěnými výřezy.

Boky dřevěné kulatiny napatinujte bílou akrylovou barvou pomocí kuchyňské houbičky.

Ve výsledku to bude lépe vypadat 🙂

Větvičky použíjte na ruce sněhuláka. Opět je napatinujte bílou barvou. Po zaschnutí přelakujte lakem.

Hlavu přilepte do středu dřevěné kulatiny, dolepte ruce z větviček a spoje zakryjte mašlí. sněhuláka dozdobte dřevěnými výřezy vloček.

A to samé v trošku jiném podání 🙂 Na dřevěnou kulatinu můžete černým fixem domalovat černé tečky jako knoflíky.

Věřte, že tito sněhuláci vám vydřží déle, než do února….. 🙂

Pokud vše důkladně přelakujete, tak mohou být hezkou dekorací, před vchodovými dveřmi.

Můžete tyto sněhuláky také využít jako dekoraci vašich vnitřních okenních parapetů.

Nebo mohou sloužit, jako vtipná dekorace na vášem stole. 🙂

Je jen na vás, kam tyto fešáky umístíte….. ale věřte, že pokud si je vyrobíte doma s dětmi, tak z nich budou mít převelikou radost!

Já sice ještě nevím, kam je u nás doma umístím, ale už teď vím, že se mi moc líbí… a doufám, že potěší i vás – čtenáře mého blogu 🙂

Zítra vám napíši o tom, jak vypadal můj 1. prosincový den a co vše jsem dělal 🙂 Mám toho totiž hodně v plánu, tak se těšte 🙂

Těším se na vás!

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Váš

KategorieŠtítky