Kam na výlet v Českém ráji

Už přemýšlíte, kam letos na dovolenou?? Já mám pro Vás jeden nápad. Zůstaňte tady v Čechách a užijte si krásy České republiky. Je to tady překrásné a uvidíte, že i vám se tady bude líbit, tak jako mě.

Levné ubytování naleznete v tomto Článku (stačí jen kliknout) 🙂

Hrad Trosky

Zřícenina hradu Trosky se nachází na vrcholu stejnojmenné hory (488 m n. m.), v katastru obce Troskovice v okrese Semily Libereckého kraje. Nachází se na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj a zároveň také Geoparku Český ráj, který byl v roce 2015 jako první území tohoto typu z České republiky zařazen do sítě globálních geoparků UNESCO. Hrad je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupný veřejnosti.

Trosky jsou symbolem Českého ráje a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku. V horních partiích vrchu leží chráněné území přírodní památky Trosky. Vrch je nejvyšším bodem Vyskeřské vrchoviny. Výška nejvyššího bodu hradu (věž Panna) je 514 metrů.

Mapa

Zámek Hrubá Skála

Zámek Hrubá Skála je na okraji skalního masivu v Českém ráji ve výši asi 20 metrů, v katastrálním území stejnojmenné obce. Vznikl přestavbou hradu Skála postaveného ve 14. stoletípány z Valdštejna.

Mapa

Hrad Valdštejn

Valdštejn (Waldstein) je zřícenina v okrese Semily blízko Turnova, v oblasti Českého ráje. Rodový hradpánů z Valdštejna pochází z druhé poloviny 13. století. Je jedním z nejstarších hradů v tomto kraji.

Mapa

Hrad Kost

Kost je gotický hrad nacházející se v Českém ráji, v katastrálním území – Podkost, části obce Libošovice, okres Jičín, jen několik desítek metrů od pomezí Středočeského a Královéhradeckého kraje. Od roku 1991 je soukromým majetkem italské větve českého hraběcího rodu Kinský dal Borgo.

Šťastná země

Šťastná země se nachází kousek od Turnova, v krásné přírodě.

Jičín

Sedmihorky

Malebná krajina a nepřeberné množství krásy….. určitě stojí za návštěvu.

A pokud se vydáte do Českého ráje….. je moc hezké se na tyto památky podívat z výšky letadla….. my jsme to vyzkoušeli minulý rok a byl to krásný zážitek.

Více fotek z letadla naleznete v tomto článku.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

Krásné cestování po Českém ráji Vám přeje

KategorieŠtítky