Domácí vanilkovo-skořicový cukr

Vánoce se blíží, a tak se pomalu začínáme připravovat na pečení cukroví. Snažíme se používat dobré a kvalitní ingredience….. a protože Vánoce jsou už od nepaměti spojené se skořicí a vanilkou v pečení, tak jsem v pátek umixoval v Nutribulletu cukr, do kterého jsme si dal vše, co je spojeno k tomuto období.

V létě jsem mixoval vanilkový cukr…. ale nepoužil jsem k tomu třtinový cukr. Přečíst si můžete o tom TADY.

Tentokrát jsem už použil třtinový cukr, vanilku a skořici.

Do nádoby od Nutribulletu jsme nasypal třtinový cukr po rysku MAX.

A poté jsem k tomu přidal nalámanou vanilku.

Vše jsem důkladně promixoval na jemný prach.

Cukr z nádoby si přendejte do sklenice s víčkem.

Nádobu nemusíte omývat a můžete si v ní připravit další cukr s jinou příchutí 🙂

A zbytek cukru, který mi zbyl v pytlíku, jsem nasypal do té samé nádoby a přidal jsem k tomu ještě skořici, kterou jsem už zakoupil namletou.

Vše jsem důkladně promixoval v mixéru.

A přendal do sklenic, které jsem dostal od Helči. Jsou to skleničky od svíček a přišlo mě to škoda nevyužít, tak jsem je důkladně vypařil a omyl a teď je používáme na nejrůznější ingredience do kuchyně.

Když jsem viděl tyto sklenice plné cukru, tak jsem se rozhodl, že je musím nějak popsat a ozdobit….. no a tak jsme se do toho pustil.

Na černý papír jsme si napsal nápisy a vystřihl jsme si z papíru tvar jmenovek a na dozdobení jsme použil červenou stuhu a srdíčka, které jsme pomaloval červeným fixem.

Kolem hrdla sklenice si uvažte mašli a otvorem ve jmenovce provlékněte stužku a uvažte mašli.

Důležité je, si život osladit, tak si také připravte tyto cukry s příchutí, které se vám budou hodit na vánoční pečení.

Budu rád, když mě začnete sledovat na mém Instagramu, kde mě naleznete pod jménem @jandiblicek, kde každý den přidávám nějaký příspěvek v podobě fotografie, nebo krátké video toho – co právě dělám. Buďte se mnou ještě ve větším kontaktu prostřednictvím mého Instagramového účtu.

KategorieŠtítky